Stěžery A - Třebeš B 0:0

sestava: Švehlík - Štosek (45.Mlateček), Bílek, Ducháček, Tušic - J.Samšeňák (79.Pešl), Soóky, Štěpánek (68.Vejvoda), Gabriel - Mokrejš (16.Jedlička), Havlíček
góly:
fotogalerie: ZDE
  V úvodním kole Okresního přeboru remizovaly Stěžery s ambiciózním týmem Třebše 0:0.  Zápas, ve kterém dominovaly pevné obrany, byl na gólové šance poměrně chudý. Do ojedinělé příležitosti se dostal v páté minutě Gabriel, když jeho pokus na zadní tyč vyrazil brankář Vocl na roh. Chvíli na to se přes obranu hostů prodral Mokrejš, jeho pokus ale mezi tři tyče nemířil. V druhém poločase se obraz hry nijak nezměnil, ovšem pár minut před koncem mohl rozhodnout Jedlička. Gabriel vystihl špatnou rozehrávku hostující defenzivy, předložil míč mladému forvardovi, jenž ve vyložené šanci bohužel přestřelil. Třebeš výrazně zahrozila pouze jednou po rohovém kopu, ale hlavička jednoho z útočníků mířila bezpečně nad. V brance Stěžer se po téměř třech letech představil Filipo Optimo, který přesvědčivým výkonem udržel čisté konto.  Man of the Match: Martin Bílek  Video z pozápasové tiskové konference přineseme v nejbližších hodinách. Zdroj FCB  Stěžery Fotbal

Myštěves A - Stěžery A 3:1 (0:0)

sestava: Švehlík -  Mlateček (72.Štosek), Brendl, J.Samšeňák, Tušic - Gabriel (88.Slach), Soóky, Štěpánek, Pešl (83.Borovský) - Mokrejš (61.Formánek), Havlíček
góly: Mokrejš
fotogalerie: ZDE

Inspektor Zdenda Procházka v Myštěvsi.
Dnes jsem měl možnost navštívit dohrávku 2. kola JAKO Okresního přeboru HK Myštěves vs. Stěžery  3:1 (0:0). Koukám, že v ofic. zápise je 45 diváků, ale sám jsem napočítal 100, zde mi dochází, že rozhodčí má problém se zrakem, ale to předbíhám.
Dohrávka druhého kola byla magnetem kola, cestu jsem absolvoval na kole, takže prvních 20 minut mám lehce rozmazaných, ale řekněme o nic jsem nepřišel. První poločas byl plný nepřesností, navíc velké horko, takže fotbalové klání moc krásy nepobralo, pro přiblížení - představte si Shreka skříženého s Ornellou.
Druhý poločas to už ale byla ta pravá fotbalová bašta. Po jedné z mála střel se stěžerští ujali vedení, bohužel škoda, že po vstřelené brance přestali s pohybem, čehož využili domácí, kteří vývoj utkání otočili. Za zmínku stojí gól Myštěvse, kdy Martin Šmíd vystřihl bravůrní nůžky, tato branka se musí objevit v myštěvských ročenkách.
Po sedmdesáté minutě se začaly dít věci, střelu ve vápně tečoval Jiří Gabriel, hlavní rozhodčí branku uznal, ale pomezní se na lajně hlásil jako prvňáček vědíc odpověď na záludnou otázku. Sudí Gernát už téměř udával pokyn k rozehře, ale postranní Draštík Tomáš (mj. hrají cí s číslem 17) pořád s praporkem nahoře. Co teď? Prvně v historii okresního přeboru přišlo na řadu "video". Po nekonečném čekání sudí míč ze středového kruhu vrátil do vápna a rozehrával se ofsajd. Nalejme si čistého vína, tohle rozhodčí posrali!! Regulérní zášmyk! Zbytek zápasu se nesl v nervózní atmosféře. Domácí přidali třetí branku a utkání bylo rozhodnuté. Zde další chyba sudích, kdy dal pokyn k rozehře v čase, kdy na své půlce bylo 5 hráčů Myštěvse. Domácí trefili 4 tyče za druhý poločas, za brankářem Filipem Švehlíkem to zvonilo jak na kostele.

Mužem zápasu bych zvolil jednoznačně postranního rozhodčího Tomáše Draštíka, který vzal osud do svých rukou. Byl jedním z nejlepších beků Myštěvse. Trošku mi to připomnělo rozhodčího na doskočišti na atletických závodech, také praporek pořád nahoře. Zde bych uvedl velmi důležitou věc, že TD je veden v TJ Sokol Myštěves, tudíž se vše vysvětluje! Je to pro mě veliká kaňka, že tým si na čáru dosadí svého člověka, který s praporkem mává pouze pro svůj tým.

Hodnocení: Atmosféra 8/10, klobása + pivo 7/10, úroveň 5/10.

zdroj: FCB/zdenda.prochazka

Stěžery A - Dohalice 3:0 (0:0)

sestava: Slach - Štosek (46.Mlateček), Bílek (70.Vejchoda),  J.Samšeňák, Tušic - Jedlička,  Soóky, Štěpánek, Gabriel - Mokrejš (46.Brendl), Havlíček
góly: Havlíček 2, Jedlička

Tři body, tři vstřelené góly a čisté konto = první výhra v nové sezoně!  Tahle rovnice se nám líbí! Stěžerští hře dominivali, avšak do vážnějších se nedostávali. Naopak v jediné příležitosti Dohalic se vytasil s parádním zákrokem debutantem ve stěžerském dresu Jan Slach.
„Střílet, střílet, střílet,“ zaznělo o poločase v kabině, což si krátce po změně stran vzal k srdci David Havlíček, jehož skákavá střela zapadla až za Chmelaře. Jednobrankové vedení domácím nestačilo, a tak Jedlička vysunul do samostaného úniku Havlíčka, který zkušenou přízemní střelou upravil na 2:0. Střeleckou smůlu nakonec protrhl i Jedličla , který v tutovce z 80. minuty selhal, avšak v nastaveném čase nadvakrát překonal dohalického brankáře a stanovil tak na konečných 3:0.
  Man of the Match: David Havlíček. Zdroj FCB  Stěžery Fotbal

Chlumec B - Stěžery A 1:5 (0:2)

sestava: Švehlík- Tušic (80.Jan Pešl), Brendl,  Bílek, Samšeňák - Vejchoda, Karabinoš (55.Gabriel), Štěpánek, Tyrych (55.Jak.Pešl) - Jedlička (75.Formánek), Havlíček
góly: Havlíček, Tyrych, Tušic, Jedlička, Formánek

Dobře rozehraný duel za stavu 2:0 po trefách Havlíčka a Tyrycha zdramatizovala penalta přiřčená domácímu týmu, po které chlumečtí v 55.minutě snížili na 1:2. Na druhé straně hřiště se už také schylovalo k penaltě, nicméně hlavní rozhodčí po domluvě s videorozhodčím, Romanem Berbrem a Dášou Damkovou penaltu odvolal. Kupodivu neocenil jasné zmaření gólové příležitosti ani kartonkem žluté barvy, ačkoliv by se zde mohlo klidně červenat. Svět do rovnováhy tak dostala povedená střela Tušice ze standardky, která s přispěním teče zaplavala až do sítě - 3:1!  Na rozdíl tří branek navyšoval po úniku Jedlička, načež pár minut později využil fantastickou pobídku od Pešla Formánek. Zdroj FCB  Stěžery Fotbal

Stěžery A - Nový HK B 3:2 (0:0)

sestava: Slach - Bleha (77.Švehlík),  Bílek (54.Hušek), Samšeňák, J.Doležal (88.A.Pavlík) - Borovský, Soóky, Štěpánek, Gabriel - Formánek (66.Tluka), Brom (89.Bareš)
góly: Soóky, Borovský, Gabriel
  Soupeř nás v prvním poločase přehrával, hlavně díky technickým hráčům uprostřed hřiště. Naštěstí bez svoje šance neproměnili. Naše improvizovaná sestava se na hřišti dlouho hledala. Po přestávce jsme brzy dali první gól a uklidnili se. Většina času se hrálo na polovině soupeře. Hosté však využili naše okénko v obraně a po hodině hry vyrovnali. Po rohu dal šťastný gól Borovský, kdy se k něnu dostala hlavička Samšeňáka. Konec zápasu byl hektický. I přes pokyny trenéra Pavlíka naše obrana nebyla schopna zabránit vyrovnávající brance. To už probíhala 91.minuta zápasu. Okamžitě po rozjezdu se na naší levé straně uvolnil Soóky a předložil Gabrielovi míč jako na zlatém podnose. Ten sice nejdříve nevěděl, jak, ale povedlo se mu míč dopravit do branky. Postupujeme tak do jarního čtvrfinále GIST poháru. -mt

Stěžery A  - Roudnice B 1:1 (0:1)

sestava: Švehlík- Tušic, Brendl,  Bílek (80.Mlateček, Samšeňák - Soóky, Gabriel), Štěpánek, Havlíček (71.Borovský) - Jedlička (57.Vejchoda), Mokrejš (46.Ducháček)
góly: Gabriel
  Zápas ovlivnila vlastní branka domácích ve 3.minutě zápasu. Po celý zbytek se domácí snažili o zvrat. Vytvořili si spoustu šancí. Až v nastaveném čase se hlavičkou trefil Jirka Gabriel, který tím oslavil 25 narozeniny..
-mt

Lovčice A - Stěžery A  3:2 (2:1)

sestava: Slach- Mlateček (55.Štosek), Brendl, Bílek (72.Karabinoš, Tušic - Havlíek, Soóky, Štěpánek, Gabriel -  Mokrejš, Jedlička
góly: Mokrejš, Soóky

Vstup do zápasu byl z naší strany odfláknutý. Už po čtvrt hodině totiž stěžerské áčko prohrávalo 0:2.  Po dvacetiminutovém mikrospánku se tým probral a dostal se do hry snižující brankou Mokrejše, pod níž se přesným pasem podepsal Roman Štěpánek. Nicméně i vstup do druhé půle byl z hostující strany tristní, neboť se domácí snadno dostali znovu do dvoubrankového vedení. Statistika držení míče na našich kopačkách přesahovala zcela jistě 70%. Vytvářeli jsme si dobré příležitosti, ale kulatý nesmysl jsme za záda lovčického brankáře nemohli dostat. Frustrující.  Ujala se až výstavní trefa pod břevno z kopaček Soókyho. Byl to zápas blbec, který jsme si prohráli sami. Bohužel zbytečně ztracené body.
  Zdroj FCK/Stěžery-fotbal.

Stěžery A - Slavia HK B 0:2 (0:1)

sestava: Slach- Štosek), Brendl, Ducháček, Tušic - Havlíček, Soóky, Štěpánek, Mokrejš -  Bílek, Jedlička
góly: -

Vedoucí tým soutěže Slavia HK B potvrdil roli favorita. V prví půlce hráli slávisti lépe a zaslouženě vedli. Po přestávce jsme byli sice lepší my, snažili se dobýt branku soupeře hájenou naším odchovancem Šimonem Dernerem, bohužel nadarmo. Naopak hosté se trefrili střelou z 25 metrů a  pojistlili si tím zisk tří bodů.
  -mt

Cerekvice - Stěžery A  2:3 (1:1)

sestava: Mokrejš (43.Douděra) - Štosek, Brendl, Hušek, Tušic - Havlíček, Soóky,  Gabriel, R.Pavlík (46.Jedlička) -  Brom, +43.Mokrejš
góly: R.Pavlík, Mokrejš, Gabriel
  V Cerekvicích musel nastoupit do základu i trenér Radim Pavlík. I tak bylo celý 1.poločas na hřišti pouze 10 hráčů Stěžer. Těsně před přestávkou přijeli ze svého zápasu dorostenci Jakub Jedlička a Matěj Douděra a doplnili tým. Hrdinou zápasu se tak stal Radim Pavlík, který dokázal vyrovnat nepříznivé skóre, když využil zaváhání domácího gólmana a vrátil mu míč ze 30 metrů  o tyč do prázné branky. Po přestávce jsem sice přidali další gól, naše hra byla však neurovnaná, plná nepřesností. Chvílemi domácí přebírali herní iniciativu a taky dokázali čtyři minuty před koncem, vyrovnat. Z největší bídy dokázal v poslední minutě zápasu zachránit tým Jirka Gabriel, když po ukázkové přihrávce mezi stopery proměnil svůj únik.
  -mt

Stěžery A - Lhota pod Libčany A  1:5 (1:2)

sestava: Tomek - Štosek (68.Brendl), Ducháček, J.Samšeňák, Tušic - Havlíček, Soóky,  Štěpánek, Gabriel (77.Mlateček) -  Mokrejš (20.Jedlička), Bílek
gól: Jedlička
  Zahozené šance a příliš krutý výsledek. Konečný výsledek je pro stěžerské hráče víc než krutým. Domácí šli v 21. minutě zaslouženě do vedení, když Bílkovu milimetrovou přihrávku uklidil do prázdné brány Jedlička. Stěžerští si i nadále vypracovávali dostatek gólových příležitostí, ale napnout síť jim nebylo souzeno. Jak se nakládá z gólovými příležitostmi nám ukázali právě hráči Lhoty pod Libčany. Ti se z prvních tří střel na bránu radovali bohužel pokaždé - 1:3. I v druhé půli jsme si dokázali vytvořit ložené šance, ale po vzoru prvního dějství zůstaly nevyužity. Naopk v době, kdy jsme hráli na vysoké riziko, přidali hosté z brejkových situací další dvě branky, což pro nás ve výsledku znamenalo nelichotivou prohru 1:5..
  - zdroj FCB/Stěžery-fotbal

Boharyně - Stěžery A 3:3 (0:0)

sestava: Jan Pešl - Mlateček, Ducháček, J.Samšeňák, Spielvogel - Havlíček, Soóky, Karabinoš, Štěpánek -  Jedlička, Bílek (60.Gabriel)
góly: Jedlička, Havlíček, vlastní
  Taková naše klasika, Dost vytvořených gólovek a zpackaný závěr. Z antifotbalového hřiště si kromě nadávek domácích fanoušků odvážíme pouze bod..

Stěžery A - Probluz 5:0 (1:0)

sestava: Slach - J.Doležal, Ducháček, J.Samšeňák, Tušic - Mlateček (61.Tyrych), Soóky (46.Jedlička), Štěpánek, Vejchoda (61.Mokrejš) -  Gabriel (73.Borovský), Havlíček,
góly: Havlíček, Štěpánek,  Jedlička, Mokrejš, Samšeňák
  Po celý zápas jsme si udržovali herní převahu. V první půli hosté z kopečku pozorně bránili a naše snahy často končili nepřestnostmi způsobené těžkým terénem. Jedinou branku dal v této části David Havlíček, který se dostal za obranu soupeře a prostřelil gólmana soupeře. Po přestávce mohli hosté srovnat, proti byl Honza Slach v brance, Po hodině hry zvýšil volejem Roman Štěpánek. Soupeř posílil útok a toho využili naši útočníci Jakubové Jedlička a Mokrejš ke zvýšení náskoku. Na konečných 5:0 upravil skóre Honza Samšeňák hlavou, když to byla jeho již třetí gólová šance v tomto zápase.  - mt

Malšova Lhota A- Stěžery A 3:4 (1:2)

sestava: Slach - Spielvogel, Hušek, Brom, Tušic -  Tyrych (46.Jedlička), Karabinoš (79.Formánek), Štěpánek, Gabriel (85.Jan Pešl) -  Havlíček, Mokrejš (63.Bleha)
góly: Gabriel 3,  Havlíček
  Tři body putují do Stěžer díky střelecky disponovenému Jirkovi Gabrielovi. Tým složený opět z většín části z hráčů rezervního týmu podal velice slušný výkon.
  - mt

Stěžery A - Červeněves A 1:1 (0:1)

sestava: Slach - Mlateček, Štosek, Samšeňák,Tušic -  Tyrych (72.Jan Pešl), Karabinoš, Gabriel (85.Jan Pešl), Brom -  Havlíček, Jedlička (81.Formánek)
gól: Havlíček
fotogalerie:  ZDE
  Dominantní držení míče bohužel zápasy nevyhrává. V posledním domácím zápase letošního roku jsme ztratili dva body za remízu 1:1 s Červeněvsí. Hosté šli do vedení trefou z pokutového kopu. Domácím se podařilo vyrovnat až 10 minut před koncem, a tak duel skončil nečekanou dělbou bodů.