Stěžery A - Roudnice B 4:1 (2:1)

sestava: Štěnička - Mlateček (46.Hušek), Bílek (52.J.Doležal), Samšeňák, Tušic (83.Tyrych) - Halberštát, J.Vácha, Štěpánek, J.Gabriel (75.Formánek) - K.Vácha (46.Jedličkaú, Havlíček
góly: K.Vácha, Samšeňák, Tušic, Havlíček
fotogalerie:
  Za úmorného vedra se hrál na okresní poměry nadstandardní fotbal. Domácí šli do vedení již v šesté minutě, kdy se na hranici vápna uvolnil Kája Vácha a překvapivou střelou na přední tyč poslal “Falcons” do vedení. Hosté ale záhy vyrovnali, když využil zaváhání domácí obrany Jakub Šiška. Ještě do poločasové přestávky si ale vzaly Stěžery vedení zpět. Přesný centr Tušice ze standardní situace uklidil precizní hlavičkou Jan Samšeňák - 2:1! Po změně stran došlo k navýšení vedení. Rychlou akcí na dvě přihrávky po ose Doležal - Gabriel se míč dostal až k Davidu Havlíčkovi, který vykýval hostujícího obránce a střelou na zadní tyč uzmul dvoubrankové vedení na stranu "Falcons". Definitivní stvrzení výhry přinesla dalekonosná "raketa" z kopaček kapitána Tomáše Tušice, který si míč převzal a z 25 metrů poslal míč do pravého vikýře. Ochozy šílely.  Spokojenost na všechny strany. Hoši, děkujem!
 Nadcházející neděli nás čeká jeden z nejtěžších soupeřů v soutěži, a to Chlumec nad Cidlinou. Hrajeme venku, výkop v 17 hodin.
- zdroj FCB Stěžery-Fotbal

CHlumec C - Stěžery A 4:4 (3:2)

sestava: Štěnička - J.Doležal, J.Vácha, Samšeňák, Tušic - Halberštát, Hušek, Štěpánek, Havlíček (83.Formánek) - J.Gabriel (68.Vejchoda), K.Vácha (61.Jedlička)
góly: K.Vácha 2, Tušic, Samšeňák
fotogalerie: ZDE
youtube, gól T.Tušice: ZDE

Chlumecká střelnice s nerozhodným výsledkem.

Ač celý týden pršelo, na utkání Stěžer dorazilo sluníčko. A to se vší parádou. Za úmorného vedra byla k vidění strhující bitva, která nestranného diváka musela bavit. Jak se osmigólová přestřelka rodila?

Do vedení šli Falcons v třinácté minutě, kdy standardní situaci zpoza vápna poslal nechytatelným projektilem za záda domácího gólmana ostrostřelec Tomáš "Rakeťák" Tušic. Na úvodní branku ale dokázali chlumečtí adekvátně zareagovat, když po půl hodině hry vedli 2:1. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Parádní kolmici Filipa "Iniesty" Huška převzal Raheem Halberštát, který přesným přízemním pasem oslovil Conora Váchu, jenž ve skluzu dopravil míč do sítě - 2:2!  Co na plat. Stěžery ještě před poločasovým hvizdem opět inkasovaly. Škoda, škoda, škoda. Pavlík boys inkasovali během 45 minut tři laciné branky, z čehož se, doufejme, do dalších zápasů poučí.  Sympaticky hrající Stěžery nicméně nesložily zbraně a opět vyrovnaly! Gabrielův pas za obranu si uzmul agilní Halberštát, jenž ostrým centrem posadil míč na hlavu Váchy, který se hlavou nemýlil - 3:3!  Kdo by čekal, že Falcons opět brzy inkasují, nemýlil by se. O pět minut později šli domácí do vedení 4:3. S tímto stavem se nicméně nehodlal smířit hlavičkový mág Jan "Koller" Samšeňák, který přesným zakončením, pochopitelně hlavou, uzavřel gólový výčet na končených 4:4!  V samotném závěru mohli Falcons uzmout tři body na svoji stranu, ale od tříbodového zisku je dělily jen centimetry.

Tým si tak s pokorou veze bod ze hřiště velmi silného celku, který doma jen tak tratit nebude.  Fanouškům i hráčům děkujeme! ALL FALCONS!

Stěžery A - Smiřice 7:1 (2:0)

sestava: Štěnička - J.Doležal, Mlateček, Samšeňák, Tušic - Halberštát (85.Formánek), J.Vácha, Štěpánek (74.Karabinoš), Havlíček (46.Tyrych) - J.Gabriel (67.Vejchoda), K.Vácha (62.Jedlička)
góly: K.Vácha 2, J.Gabriel 2, Halberštát, Tyrych, Jedlička
fotogalerie: -
youtube, gól T.Tušice: ZDE
  Stěžerská dominance přinesla 7 fíků do sítě Smiřic!
 Dvě stovky nadšených fanoušků po zápase aplaudovaly stěžerskému týmu. A zaslouženě. "Falcons" až překvapivě jednoznačně přejeli loňského účastníka B. třídy vysoko 7:1.
 První půle ale takové gólové hody nenaznačovala. Pavlík boys byli, snad až na prvních pět minut, aktivnější, což vyústilo ve vedoucí branku. V 17.minutě dostali aktivním napadáním krajního beka hostů Havlíček s Gabrielem, přičemž druhý jmenovaný následně předložil míč domácímu kanonýrovi Karlu Váchovi, jenž neposedný hopík poslal za záda smiřického gólmana - 1:0!  Aktivní pressing byl klíčovým úspěchem i při druhé brance. Gabriel vypíchl míč domácímu stoperovi, čímž poslal do samostatného úniku K. Váchu. Ten se kvůli faulu v pokutovém území do zakončení nedostal, nicméně vybojoval pro svůj tým pokutový kop, který s přehledem proměnil Gabriel. Těsně před poločasovým hvizdem se na tabuli se skóre objevil stav 2:1, nicméně branka Smiřic nebyla po krátké konzultaci rozhodčích uznána pro jasný ofsajd.  Po změně stran se začaly dít věci. Domácí snadno využívali prostupnosti soupeřovy obrany, což postupně dokázali přetavit ve vstřelení dalších pěti branek! Nejprve se po vzorovém pasu Váchy prosadil Halberštát. Chvíli poté navýšil na rozdíl čtyř branek opět Kája Vácha! Poté se prosadily Smiřice. Standardní situaci zpoza vápna zakroutil technickou střelou k tyči Peter Vávro.  Stěžery se ale nenechaly inkasovanou brankou nijak zaskočit a čtybrankové vedení si ihned uzmuly zpět na svoji stranu, když Gabriel proměnil druhou penaltu - 5:1.  V posledních minutách se Falcons draly do jedné šance za druhou, ale využít dokázaly "pouze" dva momenty. V 87.minutě si se samostatným únikem věděl rady Tyrych a na závěr se po výborném pressingu prosadil i Jedlička.

Stěžery zůstávají po třetím kole neporaženi. Příští neděli je však čeká ostrá zkouška, když zajíždí na půdu Myštěvse, jejichž dres hájí nově i internacionál Marek Kulič! - zdroj FCB Stěžery-Fotbal

Myštěves A - Stěžery A 5:2 (2:1)

sestava: Švehlík - J.Doležal, J.Vácha, Samšeňák, Tušic - Jedlička, J.Gabriel, Štěpánek,  Halberštát - K.Vácha (85.Žumár), Havlíček (42.Formánek)
góly: vlastní,  Jedlička

Bohužel jsme neudrželi krok s domácími v začátcích obou poločasů. Vždy jsem inkasovali dvě branky a museli dohánět. V domácím dresu se představil  fotbalový internacionál Marek Kuliš a byla radost  na něho pohledět. Vymýšlel šance pro své spoluhráče, ti naštěstí toho ještě plno zazdili... I my jsme měli své šance, fotbal byl na šance bohatý a musel se diváků líbit, hlavně domácím... Naše obraná fáze bohužel nefunguje, soupeři jsme dovolili  hodně.  Výsledek je ještě milosrdný.  - mt

Stěžery A - Vysoká n.L. B 8:2 (2:0)

sestava: Štěnička- J.Doležal (56.Formánek), Mlateček, Samšeňák, Tušic - Gabriel, J.Vácha, Štěpánek, Halberštát - K.Vácha (46.Tyrych), Jedlička (70.Žumár)
góly: Jedlička 2, Halberštát 2, Tyrych, K.Vácha, J.Vácha, Gabriel

Osm gólů v síti Vysoké!  V pátém kole okresního přeboru si Stěžery jednoznačně poradily s rezervou Vysoké vysoko 8:2!  Domácí byli jednoznačně lepším celkem, ale na gólový koncert si sto přihlížejících muselo počkat až do druhé půle. Úvodní branku střetnutí obstaral Jedlička, jenž do sítě uklidil přízemní pas ze strany. Ještě před změnou stran Falcons navýšili vedení, když Gabrielovo přiklepnutí poslal do sítě Kajda Vácha! 2:0.  Z hrozby tzv. “Csaplárovy pasti” se domácí poučili a do druhého dějství vstoupili velkolepě. Po pár sekundách hry se střelou z hranice vápna prosadil přízemní trefou Jedlička, který odšpuntoval gólostroj. V 52.min se prosadil Halberštát, chvíli po něm navyšoval na 5:0 Gabriel.  Po hodině hry se prosadili i hosté, nicméně o pouhou minutu později se prosadil Jakub Vácha. V 70. minutě se podruhé radoval Halberštát a pět minut po něm i střídající Tyrych.  V samotném závěru jen hosté korigovali na konečných 8:2 pro Stěžery!  Nadcházející utkání nás čeká opět na domácím hřišti, kde v neděli 15. září přivítáme Prasek. - zdroj FCB Stěžery-Fotbal

Stěžery A - Prasek 4:3 (4:3)

sestava: Štěnička - J.Doležal, Mlateček, Bílek (46.Hušek), Tušic (74.Žumár) - Halberštát, J.Vácha, Štěpánek, Tyrych - Gabriel (83.D.Doležal), Jedlička
góly: Gabriel 2, Štěpánek, Jedlička
fotogalerie: ZDE

Vše důležité se odehrálo v 1.poločase. Do utkání lépe vstoupil soupeř, podporovaný značnou diváckou návštěvou. Z přímého kopu k bližší tyči otevřel skóre Martin Štayr. Zápas tím nabral obrátky, hrálo se svižně od branky k brance. Ruku ve vápně hostů v 11.minutě potrestali naši hráči až dorážkou penalty. Střílel Jirka Gabriel, dorážel Roman Štěpánek. Vzápětí se trefil ze střední vzdálenosti přesně k tyči po zemi Jakub Jedlička. V 18.minutě se pálí  "krásně" technicky obloukem přes gólmana útočník hostů Václav Brett, 2:2.. Ten pak narazil do Martina Bílka a po přestávce musí střídat, Ve 26.minutě skóruje Jirka Gabriel nezvykle hlavou a vedeme 3:2. Ve 36.munutě ze stejného místa jako u prvního gólu hosté z přímého kopu vyrovnávají. Tentokrát pálí do vzdálenější šibenice Dominik Nový. Naštěstí těsně před přestávkou Jirka Gabriel bere zpět naše vedení. Po přestávce už toho k vidění moc není. Pár závarů před brankou Praseku, které nedokážou naši útočníci využít. Výhra 4:3 nás osamostatňuje na 2.místě tabulky okersního přeboru za dosud suverenní Malšovou Lhotou. - mt

Lovčice - Stěžery A 3:2 (1:2)

sestava: Douděra - J.Doležal, Bílek, Samšeňák, Tušic - Halberštát, J.Vácha (66.K.Vácha), Štěpánek, Havlíček (37.Tyrych) - Gabriel (83.D.Doležal), Jedlička (77.Formánek)
góly: Halberštát 2

Domácí v druhé půli otočili vývoj utkání, Stěžery tak odjíždí bez bodu... - zdroj FCB Stěžery-fotbal.
Radim Pavlík: Buhužel nemohu souhlasit s popiskem. Domácí neotocili, to Stěžery svým přístupem, ve druhé půlce, darovali domácím tři body. To nebyli domácí kdo vyhrál tři body. Vyhráli je pro Lovčice stěžeráci - zdroj FCB Stěžery-fotbal.
  V uplynulém víkendu se Falcons vrátili z nejdelšího výjezdu bez bodů, když domácím Lovčicím ostudně podlehli 2:3. Domácí šli sice do vedení již v druhé minutě, když se k dvojnásobné dorážce dostal Koubek. Stěžery ale dokázaly na nepříznivý průběh zareagovat, vytvářely si šance a ještě do poločasové přestávky dvěma góly Halberštáta otočily stav utkání. Při vší úctě k soupeři, Falcons se měli v první půli prosadit ještě alespoň dvakrát a bylo by po zápase. Bohužel, druhé dějství nabídlo nepředvídatelné představení, za které by stěžerští byli na divadelních prknech vypískáni. Zbytečná zbrklost, podcenění soupeře, špatné nasazení a především přístup... to vše se podepsalo na tragickém druhém poločase,  během kterého domácí dvěma góly utkání otočili a nakonec zvítězili 3:2.   "Po dlouhých a dlouhých chvílích, kdy jsem musel rozdýchávat druhý poločas v Lovčicích, jsem začal znovu uvažovat jako člověk a ne jako býk s červeným praporem před očima. Závěr je pouze a jen jeden: Každý ať si nasype popel na hlavu a to nejen za svůj výkon, ale hlavně za své chování v druhé půli. Markantní způsobem se musí změnit nejen přístup hráčů a ochota se odevzdat za kolektiv, ale hlavně ta komunikace mezi sebou i  směrem k rozhodčím. Prostě musíme začít JINAK a hlavně LÉPE," shrnul své dojmy trenér Radim Pavlík. - zdroj FCB Stěžery-fotbal.

Stěžery A - Lhota pod Libčany A 2:1 (1:1)

sestava: Švehlík - J.Doležal, Mlateček, Samšeňák, Tušic - Halberštát (79.Hušek), J.Vácha, Štěpánek, Havlíček (73.Žumár) - Bílek (46.Gabriel), K.Vácha (57.Tyrych)
góly: K.Vácha, J.Vácha

Šlágr kola rozhodli bratři Váchové! Stěžery porazily Lhotu 2:1 a usadily se na druhé příčce tabulky.- zdroj FCB Stěžery-fotbal.

Ohnišťany - Stěžery A 0:7 (0:4)

sestava: Švehlík - J.Doležal, Mlateček, Bílek (63.Formánek), Tušic - Halberštát , J.Vácha, Štěpánek, Havlíček (46.Hušek) - Gabriel (69.T.Klouček), K.Vácha
góly: Gabriel 3, Havlíček, J.Vácha, K.Vácha, T.Klouček
fotogalerie: ?

DEBAKL V OHNIŠŤANECH! Hattrick Jiřího Gabriela, gól debutanta Tomáše Kloučka a čisté konto gólmana Švehlíka!- zdroj FCB Stěžery-fotbal.

Stěžery A - Červeněves A 6:2 (3:0)

sestava: Švehlík - J.Doležal (83.A.Pavlík), Mlateček, J.Vácha, Tušic - Halberštát , Karabinoš (63.Tyrych), Štěpánek, Havlíček - Gabriel, Bílek (58.Formánek)
góly: Havlíček 2, Gabriel 2, Tušic, Formánek

Po prvním poločase to vypadalo na pokračování výkoni i výsledku z minula (z Ohnišťan). Hra se dařial, 3 góly do poločasu předpovídaly hladký průběh. Po přestávce přišel útlum, kterého soupeř dokázal 2x potrestat. Naštěstí i naši střelci dodrželi tříbrankovou poločasovou normu a tak si soupeř odváží pěkný raneček. - mt.

Mlašova Lhota A - Stěžery A  5:1 (2:1)

sestava: Švehlík - J.Doležal, Mlateček, Samšeňák, Tušic - Tyrych , J.Vácha, Štěpánek (54.Formánek) , Halberštát - Havlíček (72.Vejchoda), Gabriel
gól: Tušic

Po čvthodině byl náš tým na ručník. Naše snadno prostupná obrana dvakrát pustila volného hráče domácích na gólmana Švehlíka. Ten vždy zachránil ale další dobíhající hráč domácích dostal míč do branky. Pak si vzal míč na přímý kop z hranice 20 metrů Tušic a krásně snížil . Do konce první půle jsme byli lepší my. Bohužel největší šanci nám vzal rozhodčí, když neodpískal jasné sražení Halberštáta ve vápně. Ve druhém poločase podobný zákrok nechal i na druhé straně. Ovšem to už bylo za rozhodnutého výsledku. Po přestávce totiž  vládli na hřišti domácí. Postupně se dostali na 5 branek v naší síti.. - mt.