Inspektor Zdenda Procházka v Myštěvsi

23.08.2018 08:59

Dnes jsem měl možnost navštívit dohrávku 2. kola JAKO Okresního přeboru HK Myštěves vs. Stěžery  3:1 (0:0). Koukám, že v ofic. zápise je 45 diváků, ale sám jsem napočítal 100, zde mi dochází, že rozhodčí má problém se zrakem, ale to předbíhám.
Dohrávka druhého kola byla magnetem kola, cestu jsem absolvoval na kole, takže prvních 20 minut mám lehce rozmazaných, ale řekněme o nic jsem nepřišel. První poločas byl plný nepřesností, navíc velké horko, takže fotbalové klání moc krásy nepobralo, pro přiblížení - představte si Shreka skříženého s Ornellou.
Druhý poločas to už ale byla ta pravá fotbalová bašta. Po jedné z mála střel se stěžerští ujali vedení, bohužel škoda, že po vstřelené brance přestali s pohybem, čehož využili domácí, kteří vývoj utkání otočili. Za zmínku stojí gól Myštěvse, kdy Martin Šmíd vystřihl bravůrní nůžky, tato branka se musí objevit v myštěvských ročenkách.
Po sedmdesáté minutě se začaly dít věci, střelu ve vápně tečoval Jiří Gabriel, hlavní rozhodčí branku uznal, ale pomezní se na lajně hlásil jako prvňáček vědíc odpověď na záludnou otázku. Sudí Gernát už téměř udával pokyn k rozehře, ale postranní Draštík Tomáš (mj. hrají cí s číslem 17) pořád s praporkem nahoře. Co teď? Prvně v historii okresního přeboru přišlo na řadu "video". Po nekonečném čekání sudí míč ze středového kruhu vrátil do vápna a rozehrával se ofsajd. Nalejme si čistého vína, tohle rozhodčí posrali!! Regulérní zášmyk! Zbytek zápasu se nesl v nervózní atmosféře. Domácí přidali třetí branku a utkání bylo rozhodnuté. Zde další chyba sudích, kdy dal pokyn k rozehře v čase, kdy na své půlce bylo 5 hráčů Myštěvse. Domácí trefili 4 tyče za druhý poločas, za brankářem Filipem Švehlíkem to zvonilo jak na kostele.

Mužem zápasu bych zvolil jednoznačně postranního rozhodčího Tomáše Draštíka, který vzal osud do svých rukou. Byl jedním z nejlepších beků Myštěvse. Trošku mi to připomnělo rozhodčího na doskočišti na atletických závodech, také praporek pořád nahoře. Zde bych uvedl velmi důležitou věc, že TD je veden v TJ Sokol Myštěves, tudíž se vše vysvětluje! Je to pro mě veliká kaňka, že tým si na čáru dosadí svého člověka, který s praporkem mává pouze pro svůj tým.

Hodnocení: Atmosféra 8/10, klobása + pivo 7/10, úroveň 5/10.

zdroj: FCB/zdenda.prochazka