Povedená generálka

26.03.2018 09:03

Stěžery - Opatovice 4:1 (1:0)
Branky: 2xKája Vácha, Mokrejš, Gabriel

Zasloužené vítězství nad soupeřem z Pardubicka u Hradce Králové. Nicméně v úvodu opatovičtí pozorně bránili a my se do vážnějších situací nedostávali. Do vedení jsme ale šli i tak. Po rychle rozehraném autu se do vápna dostal Mokrejš, který nadvakrát překonal hostujícího brankáře.

Po změně stran jsme začali více diktovat tempo hry a častěji hrozili před soupeřovou bránou. Na 2:0 zvyšoval Vácha po povedeném brejku a velmi kolegiání asistenci Mokrejše.

Na rozdíl tří branek jsme se dostali po krásné akci, připomínající Barcelonu za dob Ronaldinha. Ve středu hřiště Soóky elegantním přehozením poslal opatovického záložníka do zapomění, načez přesným pasem oslovil nabíhajícího Šulce, který vyšperkoval akci přihrávkou K.Váchovi, jenž uklízel do odkryté brány. 

Gólově napodobit mohl svého bratra Karla i Vácha, který se postavil l rozehrávce pokutového kopu po ruce ve vápně. Míč však vyzkoušel kvalitu umělé trávy 20 centimetů vedle pravé tyče opatovické branky.

Posledním úspěšným střelcem “barcelonských” barev byl v závěru zápasu Gabriel. Ten si na půlící čáře převzal míč a po dvou-třech krocích vpřed překvapil dalekonosnou trefou opatovického brankáře, toho času stojícího na velkém vápně s pohledem upřeným na krásy kobylického okolí.

Sestava: Tomek (46. Samšeňák M.) - Ducháček, Brendl, Bílek, Tušic (5. Šulc) - Štěpánek, Soóky, Vácha J., Borovský - Gabriel, Vácha K.