Stěžerská desítka na čepu v Myštěvsi! Váchův hattrick a nepodepsané Vejchodovo rekomando.

17.06.2018 15:29

Slovy klasika Gotta: „Tohle jsem opravdu nečekal.” Teoretickou šanci postupu jsme domácí Myštěvsi roztrhali na cucky. Stěžerští vstoupili do zápasu velmi dobře a již ve třetí minutě si Soóky zpracoval přízemní přihrávku a střelou do šibenice poprvé změnil stav ukání. Těsně před změnou stran ještě navýšil vedení Vejchoda. Ten si dvakrát vyměnil míč s Gabrielem a ve skluzu poslal míč podél vyběhnuvšího gólmana. Do druhé půle jsme však vstoupili tragicky. 100 vteřin po hvizdu se elegantně protančil do vápna Vydarený, který střelou o tyč snížil na 1:2.  O další minutu mohlo být ještě hůř. Domácím byla přiřčená sporná penalta, kterou však tygřím skokem vyrazil, věkem dorostenec, Matěj Douděra. Tím však myštěvská hra skončila. V 55. se totiž prosadil elegantní “Henryovkou” na zadní tyč Gabriel, jenž vrátil Sokolu dvoubrankové vedení. Uplynuly tři minuty a stav byl 4:1. Střídající Borovský poslal parádní pas K.Váchovi, jenž míč poslal nežištně do vikýře!  Netrvalo dlouho a K.Vácha se radoval podruhé. Gabrielovu střelu ještě domácí jednička vyrazila, naneštěstí pro něj však k dobíhající stěžerské třináctce, která Lafatovsky dorazila míč do brány - 5:1! Poté prožil parádní osmiminutovku hurikán Janda Jedlička! Nejprve zvýšil na 6:1 po parádním pasu J.Váchy, jenž se ze stopera vydal na ofenzivní výlet. A o šest minut později si poradil s výběhem myštěvského gólmana, čímž přidal stěžerský gól číslo sedm. Tím to však neskončilo. K.Vácha vyslal v 78.minutě do úprku, tradičně již vyčerpaného, Gabriela, který přehodil vyběhnuvšího brankáře - 8:1. Na těžko uvěřitelných 9:1 přidal exkluzivním způsobem Vejchoda. Ten si všiml špatného postavení v tu dobu již golmanské dvojky a z 35 metrů mu poslal tak rychlé přízemní rekomando k tyči, že ho myštěveský gólman nestačil ani podepsat!  87.minuta = dovršená desítka a zkompletovaný hattrick Karla Váchy. Tomu na závěrečný gól zápasu asistoval symbolicky jeho bratr Jakub.