Novinky

Před 1.kolem Poháru hejtmana Stěžery - Hořice

02.08.2019 08:59

zdroj FCB Stěžery fotbal

Pohárová výhra nad NHK

29.07.2019 08:05

Sezónu 2019/2020 nezačali “Falcons” přátelským zápasem, nýbrž prvním předkolem krajského poháru. Soupeřem byl Nový Hradec Králové, jenž se po neuspokojivých výsledcích propadl z A.třídy do B.třídy. Z toho lze vyvodit, že protihráči byli před výkopem mírnými favority.

 Nicméně po úvodním výkopu bylo záhy vidět, že papírové předpoklady jsou ty tam. Pavlík boys totiž drželi míč častěji na svých kopačkách, dokázali se dostat i do několika zakončení, ale v úvodním dějství se prosadit nedokázali. Soupeř se dostal do jedné vážnější šance, kterou však zhatilo hodně nepřesné zakončení. Za lehkého deště a v záři blesků se stěžerští, na perfektně připraveném hřišti “na kopci”, vřítili do druhé půle s tím, že postup přes soupeře z vyšších sfér rozhodně není utopie. Na časomíře běžela 59. minuta, kdy aktivní debutant ve žluto-modrém dresu Halberštát uzmul míč novohradecké defenzivě, zkušeně položil brankáře na zem a do prázdné svatyně poslal Stěžery do vedení! 1:0! Jednobrankové vedení ale netrvalo dlouho. O čtyři minuty později si Gabriel zpracoval na prsa načechraný pas od Rado Vejchody a bez obtíží dopravil míč za záda nedobře vyběhnuvšího brankáře - 2:0. Soupeř se do své největší šance dostal v 90. minutě, kdy tečovaná tvrdá střela zazvonila na tyč Švehlíkovy brány.

 Stěžery senzačne postupují v krajském poháru do druhého kola, kde by se podle prvotních odhadů měly střetnout s Hořicemi! Utkání by se mělo odehrát již příští víkend, nicméně oficiální to prozatím není.

Hodnocení trenéra
„Tak takhle by se mi to líbilo. Důsledná obrana podpořená středovou řadou a rychlé protiútoky. Držení balonu v klidu s komunikací a trpělivost v přechodu do finální fáze. Snad se nemýlím, ale viděl jsem, jak i klukům se líbí, že soupeř o několik tříd výše si neví rady a bojí se toho, až získáme balon. Prostě PARÁDA. Jen tak dále, Falcons Boys, jen tak dále! Fotbal je přeci zábavou a myslím, že včera jste si sami zase uvědomili, že to umíte hrát srdíčkem.“

Švehlík - J.Doležal (86.Novák), Samšeňák, Mlateček, Tušic - Havlíček (74.Tyrych), J.Vácha, Štěpánek, Halberštát - Gabriel (80.Karabinoš), Jedlička (57.Vejchoda).  Diváci: 100.

Stará garda - 2. místo v Teplicích

22.07.2019 08:35

Zkušenější páni obsadili na turnaji v Teplicích n.M. v sobotu 20.7.2019 druhé místo! 

Záznamy: 13 - 15 ze 115
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>