Novinky

Zápas plný zvratů skončil dělbou bodů. Chlumecká střelnice s nerozhodným výsledkem.

19.08.2019 08:10

2.kolo OP mužů, 18.8.2019

Chlumec C - Stěžery A 4:4 (3:2)

Ač celý týden pršelo, na utkání Stěžer dorazilo sluníčko. A to se vší parádou. Za úmorného vedra byla k vidění strhující bitva, která nestranného diváka musela bavit. Jak se osmigólová přestřelka rodila?

Do vedení šli Falcons v třinácté minutě, kdy standardní situaci zpoza vápna poslal nechytatelným projektilem za záda domácího gólmana ostrostřelec Tomáš "Rakeťák" Tušic. Na úvodní branku ale dokázali chlumečtí adekvátně zareagovat, když po půl hodině hry vedli 2:1. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Parádní kolmici Filipa "Iniesty" Huška převzal Raheem Halberštát, který přesným přízemním pasem oslovil Conora Váchu, jenž ve skluzu dopravil míč do sítě - 2:2!  Co na plat. Stěžery ještě před poločasovým hvizdem opět inkasovaly. Škoda, škoda, škoda. Pavlík boys inkasovali během 45 minut tři laciné branky, z čehož se, doufejme, do dalších zápasů poučí.  Sympaticky hrající Stěžery nicméně nesložily zbraně a opět vyrovnaly! Gabrielův pas za obranu si uzmul agilní Halberštát, jenž ostrým centrem posadil míč na hlavu Váchy, který se hlavou nemýlil - 3:3!  Kdo by čekal, že Falcons opět brzy inkasují, nemýlil by se. O pět minut později šli domácí do vedení 4:3. S tímto stavem se nicméně nehodlal smířit hlavičkový mág Jan "Koller" Samšeňák, který přesným zakončením, pochopitelně hlavou, uzavřel gólový výčet na končených 4:4!  V samotném závěru mohli Falcons uzmout tři body na svoji stranu, ale od tříbodového zisku je dělily jen centimetry.

Tým si tak s pokorou veze bod ze hřiště velmi silného celku, který doma jen tak tratit nebude.  Fanouškům i hráčům děkujeme! ALL FALCONS!

zdroj: FCB Stěžery-fotbal

VÝHRA! Fantastický vstup do nové sezóny!

12.08.2019 07:52

Stěžery A - Roudnice B 4:1. 1.kolo okresního přeboru mužů.

Takhle by to šlo! Poctivý výkon, čtyři vstřelené branky a 200 spokojených fanoušků.

Za úmorného vedra se hrál na okresní poměry nadstandardní fotbal. Domácí šli do vedení již v šesté minutě, kdy se na hranici vápna uvolnil Kája Vácha a překvapivou střelou na přední tyč poslal “Falcons” do vedení. Hosté ale záhy vyrovnali, když využil zaváhání domácí obrany Jakub Šiška.  Ještě do poločasové přestávky si ale vzaly Stěžery vedení zpět. Přesný centr Tušice ze standardní situace uklidil precizní hlavičkou Jan Samšeňák - 2:1!  Po změně stran došlo k navýšení vedení. Rychlou akcí na dvě přihrávky po ose Doležal - Gabriel se míč dostal až k Davidu Havlíčkovi, který vykýval hostujícího obránce a střelou na zadní tyč uzmul dvoubrankové vedení na stranu "Falcons".  Definitivní stvrzení výhry přinesla dalekonosná "raketa" z kopaček kapitána Tomáše Tušice, který si míč převzal a z 25 metrů poslal míč do pravého vikýře. Ochozy šílely.  Spokojenost na všechny strany. Hoši, děkujem!

Nadcházející neděli nás čeká jeden z nejtěžších soupeřů v soutěži, a to Chlumec nad Cidlinou. Hrajeme venku, výkop v 17 hodin.

-zdroj FCB Stěžery-Fotbal

1.kolo Poháru hejtmana Stěžery - Hořice 2:7.

05.08.2019 11:30

Konfrontace s Hořicemi vyústila v konec v krajském poháru

Kdo se domníval, že Stěžery budou v zápase s krajskými Hořicemi působit jako tréninkové kužely, ten se zmýlil. Ač konečný výsledek dokazuje, že mezi soupeři je rozdíl DVOU SOUTĚŽÍ, nemá se mladá sestava Falcons rozhodně zač stydět. I přes absenci tří - čtyř klíčových hráču předvedly Stěžery, v jejichž sestavě bylo nejstaršímu hráči pouze 26 let!, důstojný výkon. Fyzické dispozice pochopitelně nahrávaly soupeři z města trubiček, nicméně domácí jim svoji bojovností, ale i fotbalovostí dokázali, že postup v krajském poháru nedali zadarmo. A byli to právě domácí, kteří se k překvapení stohlavého davu dostali do vedení. Mokrejš přesnou přihrávkou oslovil na vápně stojícího Gabriel, který ještě posunul míč doprava na Jakuba Váchu, který z jedničky přesnou střelou rozvlnil síť - 1:0. Fanoušci v ochozech už začali vyhlížet termíny dalších kol poháru a v návalu optimismu skloňovali soupeře jako Jablonec nebo Bohemians, nicméně Hořice tyto spekulace brzy utnuly rychlým obratem. Do poločasu se odcházelo za stavu 1:3. Po změně stran se Stěžery prosadily ještě jednou. Gabrielův lob za obranu procedil skákavou střelou za hořického gólmana Kája Vácha.

V krajském poháru tedy Stěžery končí, nicméně výkon byl do nadcházející sezóny VELKÝM příslibem.

Sestsava: Štěnička - Mlateček, Bílek (46. Ducháček), Formánek, Vejchoda (83. Bleha) - Havlíček, Vácha J., Hušek (63. Vácha K.), Halberštát - Gabriel, Mokrejš (46. Tyrych).