První výhra v I.A třídě

15.08.2022 08:28

14.8.2022

Stěžery A - Lázně Bělohrad 3:0 (3:0)

I první domácí zápas v I.A třídě se povedl. Hned v první minutě nedal loženku Jáchym Tuček. V 5.minutě napálil Honza Samšeňák odražený míč z 35 metrů a ten skončil k údivu všech za zády bělohradského gólmana. Po té se režie utkání chopili hosté. Vytvářeli si střelecké šance, které likvidoval náš gólman Filip Švehlík. Ve 35.minutě využil dlouhého odkopu od branky Petr Halberštát a vedli jsme 2:0. Třetí branku dal opět Petr Halberštát, když prostřelil z pravé strany velkého vápna vše, co před ním stálo. Po přestávce se hosté snažili, opět si vytvářeli šance. Tentokráte poněkud propustnou obranu zachraňoval svými zákroky Filip Švehlík. V tomto zápase byl jednoznačně nejlepším hráčem zápasu.

Lípa nad Orlicí - Stěžery A 3:5

02.08.2022 06:51

Splněná povinnost a postup do dalšího kola

01.08.2022 09:17

předkolo krajského Poháru hejtmana, 31.7.2022

Lípa nad Orlicí - Stěžery A 3:5 (2:2)

V rámci předkola krajského poháru, který většina týmů bere jak generálku na soutěž, jsme zajížděli na hřiště Lípy nad Orlicí. Zřejmě s vědomím toho, jak dopadl poslední vzájemný zápas, přistoupili Falcons k utkání velmi bohorovně. Ačkoliv šli svěřenci Radima Pavlíka a Pepy Urbana po ukázkovém vikýři Jáchyma Tučka do vedení, kupili spoustu nepřesností v rozehrávce a především v důrazu za soupeřem značně zaostávali. To vyústilo ve dvě slepené branky domácích. Do poločasové přestávky ještě vyrovnal z ojedinělé šance Gabriel, jenž využil prostrčení do uličky za obránce.
Poločasová přestávka se v kabině Stěžer nesla v duchu zvýšeného hlasu, což byla potřeba. A hned krátce po změně stran se Falcons dostali do vedení. Miček prostrčil míč Halberštátovi “českou uličkou” a ten se ve skluzu nemýlil. Zlepšený důraz a především ochota hrát jeden za druhého jako tým nesla ovoce. V 51. min se Gabriel dostal znovu do samostatného úniku a i tentokrát přeloboval vyběhnuvšího brankáře - 2:4. V 65. minutě dostaly Stěžery po faulu na Davida Mička výhodu penalty, kterou proměnil Gabriel, čímž zkompletoval druhý hattrick v týdnu. Chvíli poté domácí snížili na konečných 3:5.
Ohlasy:
Libor Beran, vedoucí Lípy: „Zasloužená výhra hostí.“
Radim Pavlík, trenér Stěžer: „Proti dobře hrající domácím jsme se museli dost snažit, abychom urvali vítězství. Ono to v mistrovských (pohárových) utkáních v tréninkovém tempu nepůjde. Do soutěže doufám, že si z tohoto utkání vezmeme ponaučení.“

V nadcházejícím kole poháru by se stěžerští měli představit proti krajské Dobrušce. Úřední termín je prozatím stanoven na středu 24. srpna od 18:00.

Záznamy: 88 - 90 ze 316