13.kolo JAKO I.B. sk.B
Javornice - Stěžery A 0:2 (0:1)

sestava: Švehlík - Tuček,  J.Vácha, Samšeňák , J.Doležal (82.Pospíšil) - Havlíček, Gabriel (72.Halberštát),  Štěpánek, Pešl  - Bílek (60.Brom),  Faltus(82.Mokrejš)
góly: Gabriel, Faltus

Za výborného povzbuzování obou táborů sehráli stěžerští velmi náročné utkání. Na specifickém, velmi úzkém, hřišti nebylo mnoho času na kombinaci a tak bylo k vidění dost dlouhých míčů a soubojů. Nutno však podotknout, že ne zákeřných.
Jasný plán vstřelit první branku Falcons vyšel. V 15. minutě vracel odvrácený míč do vápna Štěpánek, který si Gabriel zpracoval na prsa a následně nekompromisní střelou poslal do sítě - 1:0.
Domácí se poslední zápasy v koncovce trápí, což, naštěstí pro nás, pokračovalo i tentokrát. Dvě - tři velmi slibné šance Javornice zužitkovat nedokázala, a tak Radim Faltus deset minut před koncem využil zaváhání domácí defenzivy a pojistil jedenácté vítězství v sezoně.
Závěrem dovolte, abychom jménem hráčů i realizačního týmu, poděkovali jak stěžerským, tak javornickým fanouškům. V sobotu vytvořili výbornou kulisu, kterou by nám mohli závidět v kdejakém klubu první ligy. Byli jste výborní!
O nadcházejícím víkendu nás čeká poslední utkání roku 2021. V sobotu od 14 hodin zavítáme na stadion do Smiřic.
„Odehráli jsme s velmi kvalitním soupeřem vyrovnané utkání ovšem až na naši koncovku. Ta byla opět jalová . Naopak hosté byli trpěliví a hned svoji první příležitost využili. Druhou branku pak od nás dostali "darem". Hrálo se v parádní fotbalové atmosféře, bohužel naši diváci teď trpí, když vidí, co vše se dá zahodit.. Gratulace hostům a pochvala rozhodčím.“ - Tomáš Krunčík, trenér domácích.
„Veledůležité tři body po dobře odvedeném výkonu, proti silnému soupeři. Vynikající výkon domácího golmana a obrany před ním. Gratulujeme. A to, co se dělo v hledišti bych přál zažít každému sportovnímu fandovi. Neuvěřitelní fanoušci obou stran udělali atmosféru, kterou by záviděl i ligový tým. Je paráda, když se lidé fotbalem baví.“ - Radim Pavlík, trenér hostů.
 - zdroj FCB Stěžery - fotbal

Výborný týmový výkon přinesl tři body

18.10.2021 09:10

Stěžery - Vamberk 2:0 (1:0)

Do utkání nemohla vinou zranění zasáhnout hned pětice opor A týmu - Tušic, Paulů, Formánek, Vácha K., Halberštát. Poslední čtyři jmenovaní se stále dávají dokupy po zápase v Opočně.
Vamberk v posledních pěti utkáních neztratil ani bod a bylo vidět, že nechtějí ztratit ani ve Stěžerách. Nicméně už po šesti minutách hry využil zaváhání hostující defenzivy presující Bílek, který předložil míč před prázdnou bránu Faltusovi - 1:0.
Do konce poločasu byli aktivnější hosté, avšak střelecky se prosadit nedokázali.
Po změně stran již byli Falcons lepším týmem, což vygradovalo dvoubrankovým vedením. Střílenou přihrávku Faltuse usměrnil mezi tři tyče Samšeňák - 2:0.
Ve značně okleštěné sestavě předvedli stěžerští týmový výkon, který přinesl další tři body do tabulky.
„Trpělivým výkonem, skvělým nasazením ke třem bodům. V okleštěné sestavě skvěle fungovala obrana a útočníci se dnes také nedali zahanbit. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon.“ - Radim Pavlík, trenér domácích.
„Zápas byl zcela vyrovnaný a slušela by mu remíza, bohužel jsme udělali dvě hrubky a soupeř je využil.“ - Josef Souček, trenér hostů.

Skupinová jízdenka na Emergency a prohra v Opočně

11.10.2021 08:56

Opočno - Stěžery 4:3 (3:3)

Před výtečnou kulisou tvořenou z naprosté většiny stěžerskými diváky jsme sledovali mistrovství světa ve faulované, na jehož konci kupodivu nebyla ani jedna červená karta, nýbrž “pouze” 9 žlutých karet. Od samotného začátku povolil hlavní rozhodčí Vlatislav Kiezler drsnou hru, za kterou by se nemuseli stydět ani stopeři sestupujícího týmu z páté anglické ligy.
Výsledkem toho jsou ČTYŘI STĚŽERSKÝCH STŘÍDÁNÍ KVŮLI ZRANĚNÍ. Popáté jsme již střídat nemohli, takže Halberštát dohrával utkání “na jedné noze”.
Co se týče výsledku, ještě jsme brzy dokázali adekvátně zareagovat na inkasovanou branku a během 10 minut jsme vývoj hry otočili ve vedení 3:1 po trefách Samši, Halbiho a Havlise.
Bohužel vinou individuálních chyb při řešení defenzivních úkolů jsme soupeře vrátili zpět do hry, což vyústilo v remízový poločas 3:3.
Po změně stran jsme sice byli o něco aktivnější, ovšem po faulu ve vápně šli do vedení z penalty znovu opočenští. Na to jsme již nedokázali odpovědět.
Závěrem děkujeme všem stěžerským fanouškům za neuvěřitelnou podporu, kterou sportovně ocenili i domácí hráči.
Zraněným přejeme co nejkratší dobu rekonvalescence a ať se brzy vrátí na hřiště. - zdroj FCB Stěžery - fotbal

Záznamy: 127 - 129 ze 320