Novinky

AED k dispozici na stěžerském hřišti

20.04.2022 08:30

Minulý týden proběhlo na hřišti školení a instalace zařízení AED, tedy Automatizovaného Externího Defibrilátoru.
Najdete ho hned u vstupní branky. Zařízení je chráněno zámkem s číselným kódem, který znají osoby pohybující se často na hřišti, případně vám ho sdělí i operátor na lince 155.
K čemu AED slouží a jak ho používat?
Pokud naleznete člověka, který nereaguje na oslovení a zatřesení ramenem, uložte ho do polohy na zádech, zprůchodněte mu dýchací cesty záklonem hlavy a zvednutím brady vzhůru. Pomocí pohledu, poslechu a vnímání dechu zjistěte, zda normálně dýchá. Pokud nedýchá normálně, volejte záchrannou službu na lince 155 a pošlete někoho pro AED.

Zahajte neprodleně srdeční masáž na středu hrudníku postiženého frekvencí 100 -120 stlačení za minutu do hloubky 5 až 6 cm.
Jakmile je na místě AED, zapněte jej. Dle obrázku na elektrodách nalepte defibrilační elektrody na hrudník postiženého. Přístroj vás vyzve, aby se pacienta nikdo nedotýkal, a zanalyzuje srdeční rytmus. Pokud je výboj doporučen, zajistěte, aby se pacienta nikdo nedotýkal a stiskněte tlačítko výboj. Ihned poté pokračujte v resuscitaci. Po celou dobu resuscitace se řiďte pokyny přístroje. -zdroj FCB Stěžery-fotbal

Z Předměřic se třemi body

18.04.2022 13:32

sobota 16.4.2022

Předměřice - Stěžery 0:2 (0:1)

Na podzim předvedly Předměřice ve vzájemném duelu velmi organizovaný výkon, ze kterého vzešly vítězně. Tentokrát probíhalo utkání odlišně a za delší část provazu tahaly po celou dobu stěžerští. Těm vyšel výborně vstup do utkání, když už ve třetí minutě využil pobídnutí Davida Mička Kája Vácha. Do konce poločasu ještě zahrozil po rohovém kopu Samšeňák, lob Mička se otřel o tyč, ale skóre se neměnilo.
Krátce po změně stran přišla uklidňující branka. Karel Vácha vyvezl míč po levé straně a na konci akce stál radující se Petr Halberštát.
Vzhledem k dalším výsledkům v soutěži odskočily Stěžery na druhém místě před třetí Slavií na 6 bodů. Naopak na vedoucí Třebeš ztrácíme bodů sedm.
Lukáš Mrkvička, trenér Předměřic
„Zasloužená výhra hostů. Dnes jsme zaostali ve všech parametrech, které ovlivňují fotbalový výsledek. Proto také Stěžery odvážejí všechny body.“
Radim Pavlík, trenér Stěžer
„Na rozdíl od podzimního zápasu jsme dokázali rychle skórovat a pak diktovat tempo hry po zbytek zápasu. Škoda jen dalších šancí, které jsme nedokázali využít, tak aby celkový výsledek odpovídal průběhu hry.“
Příští víkend se představíme v Českém Meziříčí. Výkop je v sobotu 23.4. v 17:00. - zdroj FCB Stěžery - fotbal

V aprílovém počasí důležitá výhra

11.04.2022 12:31

10.4.2022

Stěžery A - Malšovice 4:1

Chvíli slunce, potom sníh, a pak zas déšť. Ačkoliv se utkání hrálo devět dní po Aprílu, počasí bylo stále nalezeno na aprílové hrátky. Naštěstí si s počasím i náročným terénem dokázali Falcons poradit. Po úvodních náznacích šancí se domácí dostali po učebnicovém brejku do vedení. Po ubráněném rohu přenesl křižným pasem hru Gabriel na Jáchyma Tučka jenž míč zatáhl a předložil na malé vápno neomylnému Halberštátovi - 1:0. Bohužel neuplynula ani minuta a skóre bylo vyrovnané, když se prosadil malšovický Soukup. Stěžery si však vedení vzali zpět ještě do přestávky. V 37. minutě zatáhl míč po pravé straně Halberštát a přesným centrem oslovil Gabriela, který střelou z první uklidil míč k tyči.

Uklidnění přišlo v 66. minutě. Střídající Havlíček zamotal hlavu soupeřově obraně, pobídl Halberštáta a ten druhou brankou v zápase navýšil na 3:1. Na rozdíl tří branek mohl po faulu na agilního Halberštáta navýšit Tuček, ovšem hostující brankář pokus lapil. Domácí fanoušci se však čtvrté branky v síti Malšovic přeci jen dočkali, když čtyři minuty před koncem dotlačil míč po rohovém kopu do sítě Samšeňák.
Falcons jsou po kompletním 17. kole na druhé příčce za Třebší, na kterou ztrácí 7 bodů. Na třetím místě je rezerva hradecké Slavie, před kterou mají Stěžery tříbodový náskok.
Radim Pavlík - trenér Stěžer: „Na náročném terénu a v učebnicovém dubnovém počasí jsme měli větší klid v zakončení a bereme tři důležité body.“
Lukáš Zrůst, trenér Malšovic: „Soupeř nám uštědřil velkou lekci z produktivity. Dle mého názoru na šance a celkem i herně vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodly naše individuální chybky, které soupeř dokonale využíval a také naše nemohoucnost v zakončení. Kluky ale musím pochválit za bojovnost a snahu s výsledkem něco udělat až do závěrečného hvizdu.“
Příští víkend zavítáme v sobotu do Předměřic. Výkop je v 17:00. -zdroj FCB Stěžery - fotbal

Záznamy: 106 - 108 ze 315